Způsoby přihlašování na nauc.cz

|

Pro přihlašování na NAUC.cz jsme kromě běžného jména+hesla vybrali čtyři externí služby, kterými se budete moci jednoduše přihlásit.

Nikoho určitě nepřekvapí Facebook. Dále je to Twitter a LinkedIn, zejména v druhém z nich lidé sdílí své pracovní (a profesní) zkušenosti a tak věříme, že ho využijí také k přihlášení a případně ke sdílení svých dojmů ze školení.

Poslední ze zvolených služeb je OpenId. Jedná se o samostatnou SSO technologii, která není přímo závislá na poskytovateli identity, takže se můžete přihlásit například svým Google nebo Seznam účtem.

Ukázka nastavení Omniauth

Pro externí přihlášení v Ruby on Rails používáme nástroj Omniauth. Tutoriálů na základní zprovoznění přihlášení například přes Twitter je internet plný ;)

Omniauth se dá použít pro přihlášení k velkému množství služeb, kompletní seznam je https://github.com/intridea/omniauth/wiki/List-of-Strategies. Takže do budoucna není problém přizpůsobit přihlašování potřebám uživatelů.

Při jeho implementaci je mimo jiné zapotřebí připravit model Authentication, který bude uchovávat data o spojení uživatele v našem systému s externí přihlašovací službou a upravit Sessions controller, který zajišťuje samotné přihlášení uživatele. Přidání další služby je už jen instalace příslušného „gemu“ a úprava konfiguračního souboru omniauth.rb.

O využívání přihlášení přes Twitter nebo Facebook nepochybuji, ale jsem zvědavý, jak obvyklé bude přihlášení například přes LinkedIn :)

Komentáře nejsou povoleny.