Malá ochutnávka designu

|

Design jsem během procesu navrhování ukázal postupně možná desítce lidí a prakticky nikdo neměl problém s ovládáním nebo orientací na stránce. Vše samozřejmě ověří teprve až skuteční uživatelé během beta testování, ale je i tak dobré mít pozitivní ohlas už teď.

Ze začátku to bylo se vzhledem aplikace hodně divoké. Postupem času se doba kdy se mi můj vlastní design libíl zkrátila na takovou úroveň, že jsem občas nebyl schopný odejít z kanceláře do doby, dokud to nebude přesně tak jak jsem si to představoval. Naštěstí teď všechno dospělo do zdárného konce a můžeme se pustit do oživování aplikace.

Obecně jsem chtěl, aby byly všechny důležité funkce dostupné jak na desktopu, tak i na mobilních zařízeních. Dokážu si totiž představit, že náš zákazník bude používat aplikaci přímo v prohlížeči svého tabletu a nahradí mu tak vše, co dřív k organizaci svého školení potřeboval. Proto jsem vypustil hned ze začátku všechny „hover“ menu a další funkce přístupné jen uživatelům z připojenou myší.

Ukázka detailu školení

Proč aplikace vypadá právě takto?

Když jsem hledal inspiraci na to jak by mohla naše aplikace vypadat, narazil jsem velmi často na tyto na dva extrémy v jejich vzhledu:

  1. Aplikace nemá vlastní „tvář“ (nebo ji má jen částečně) – úvodní stránka byla promyšlená a lákavá, ale vnitřní rozhraní aplikace vypadalo naprosto jinak než index – ne nutně hůř, ale spíš jako nepatřila ke zbytku webu. Často jsem se musel vrátit alespoň zrakem, když už ne fyzicky tlačítkem zpět a hledat něco, co by mě ujistilo v tom, že jsem pořád na stejném webu.
  2. Aplikace nebo její části vypadají jako reálná věc – tady je potřeba pořád myslet na to, že je to webová aplikace a tyhle výrazné textury, ohnuté listy papírů, textury kůže, atp. se hodně rychle ohledí, pomaleji se načítají a nakonec uživatele spíš zklamete když zjistí, že se vaším fotorealistickým blokem nedá listovat atp.

Detail sdílení a tlačítka "Líbí se mi"

Proto jsem se rozhodl jít cestou na první pohled jednoduššího stylu, který bude kombinovat některé prvky z reálného světa, ale opravdu jen symbolicky na takové úrovni, aby uživatelům prakticky pomáhal s navigací. Také jsem chtěl, aby nejvýraznějším prvkem stránky zůstaly informace vložené klientem: tedy jeho školení, logo, název a informace spojené se školením + možnost přihlásit se, sdílet školení na sociálních sítích, atp. Věřím, že taková aplikace přinese více užitku oběma skupinám našich uživatelů – pořadatelům i účastníkům školení.

Vyzkoušejte si aplikaci zdarma

Během března budeme mít připravenou beta verzi pro uzavřenou skupinu testerů – pokud se budete chtít testu zúčastnit a myslíte, že by jste jako školitel mohl NAUC.cz využít, napište nám na info@nauc.cz a pokud budou ještě volná místa, rádi vám testovací účet připravíme.

1 komentář u “Malá ochutnávka designu

  1. Byl tu první dotaz mimo tento web, odpověď napíšu sem: „Proč je vaše logo tak málo viditelné“ – je to proto, že kousek pod ním bude mít pořadatel svoje vlastní logo (teď je tam moje fotka) a to bude v té chvíli mnohem důležitější než logo NAUC.cz.